Finsko 2018 – 2019

Finové, obdobně jako např. Švédové či Dánové mají v průměru 5-6 týdnů dovolené ročně a jezdí na 2 nebo více krátkých dovolených (kratší než 4 dny) a 1 nebo více dlouhých dovolených ročně (5 dní a více). Kromě kulturně – gastronomicky orientovaných cest převažují cesty zaměřené na aktivní dovolenou a zdraví životní styl. Otázka udržitelného cestování je stále aktuálnější, což se promítá rovněž do nabídek cestovních kanceláří.

Rodina, přátelé a kolegové mají největší vliv na výběr destinace. Důležitou roli hrají také on-line recenze. Jedním z hlavních zdrojů inspirace jsou sociální média.  Asi 2/3 cestujících vyhledává informace o destinacích na internetu a přes 80 % leteckých zájezdů se prodává v on-line prostředí. Kupují si cesty webových portálech aerolinií, na rezervačních platformách hotelových poskytovatelů či na domovských stránkách tour-operátorů, což je charakteristické především u seniorů a rodin s dětmi.

Finové cestují rádi za „sluncem a pláží“, oblíbené jsou citybreak dovolené. Teplé klima a otázka bezpečnosti jsou klíčovými rozhodovacími faktory pro výběr cest. Česká republika je pro finské turisty velmi atraktivní destinací s dobrou reputací bezpečné země, která je dobře dostupná jak logisticky, tak ekonomicky. Do ČR jezdí turisté z Finska především na prodloužené víkendy do Prahy.

2018_2019_Finsko

Country report ke stažení.

Kontakty a odkazy

Aktivity zahraničního zastoupení druhého stupně ve Finsku

Teritoriální informace